پوشش سقف نورگیر سایه ساز

واردات ، طراحی و اجرای انواع پوشش سقف نورگیر حبابی ، سقف پاسیو ، سقف حیاط خلوت به صورت ساده و با معماری خاص جهت معماری خاص توسط شرکت سایه ساز با قیمت مناسب ، کیفیت بالا و تنوع طرح با بیش از دو دهه تجربه در اجرا و نصب انواع سقف نورگیر ، سقف حیاط خلوت و سقف پاسیو.

پوشش سقف های حیاط خلوت در کشور ما در حال حاضر ، به علت گسترش فرهنگ آپارتمان نشینی و هم چنین به علت قیمت آن و گاها کمبود آن بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است.

دوستانی که در آپارتمان ها سکونت دارند ، اگر بدانند که این سقف ها چه خواص فوق العاده ای برای آن ها دارد حتما از آن استفاده خواهند کرد چرا که با پوشش مناسب این فضا ار آن به عنوان یک اتاق نیز می توان استفاده کرد.

پوشش سقف نورگیر

مزایای پوشش سقف نورگیر مورد استفاده در طبقه همکف

1-آب بندی کامل و جلوگیری از نفوذ آب باران و برف و گرد و غبار و ممانعت از ورود حشرات موذی به داخل محوطه
2-وارد شدن نور طبیعی اطراف محوطه به داخل در طول روز و استفاده از آن برای بهینه کردن مصرف انرژی
3-دارای نمای حرفه ای ، شیک و زیبا برای کاربرد در گلخانه ، سالن غذاخوری ، فضاهای سنتی ، اتاق کودک و . . .
4-مقاومت فیزیکی بالای آن که علاوه بر سبب شدن طول عمر بالا ، قابلیت راه رفتن روی آن را فراهم می کند
5-قابلیت شست و شو بدون تغیر رنگ در آن
6-علاوه بر روز در شب نیز روشنایی طبیعی در شب را فراهم می کند که در نوع خود می تواند زیبا باشد
7-در سقف های نورگیر می توان تصاویری از آسمان ، طبیعت و . . . را کار نمود که زیبایی منحصر به فردی را در محیط اطراف ایجاد می کند.

در اجرا و طراحی پوشش سقف های نورگیر حبابی شکل که سقف های نورگیر کوپل نیز نامیده می شوند ، به راحتی امکان تخلیه آب هایی که به علت بارش باران ، برف و یا شست و شو در روی آن جمع شده اند وجود دارد . هم چنین شما می تواند هواکش های هودی یا هواکش باربیکیو ، آبگرمکن ، بخاری و . . . را در سقف های نورگیر حبابی پیاده سازی کنید.

موارد بالا می تواند دلایل کافی به ما بدهد که نورگیر حبابی شاید تنها گزینه مناسب برای پوشش سقف حیاط خلوت باشد و استفاده از ورق های پلی کربنات به علت مشکلات عدیده ای که بعدا ایجاد می کند ، در این فضا اصلا مناسب نخواهد بود. شاید کاربرد ورق های پلی کربنات در پوشش سقف پشت بام مناسب باشد.

نورگیر

سابقه استفاده از پوشش سقف نورگیر

اگر به آثار به جا مانده از جوامع کهن نگاه کنیم مشاهده می کنیم که استفاده از سقف های نورگیر در دنیا سابقه بسیار طولانی ، گسترده و گاها پر اهمیت دارد به طوری که می توان در جوامعی که در 3000 سال گذشته نیز زندگی می کردند نیز مشاهده نمود.

این محصول در کشور ما ایران هم یک سابقه بسیار طولانی و البته مهم دارد که چه نسبت به نوع قدیمی آن و چه نسبت به نوع های مدرن سقف نورگیر ، شناخت زیادی در بین مردم ما وجود ندارد و برای بسیاری از آن ها نورگیر ها در نوع شیشه رنگی آن با اسکلت های آهنی یا چوبی خلاصه می شود.

نورگیر حبابی ، انتخاب جایگزین مناسب

یکی از بهترین جایگزین هایی که برای سقف های نورگیر قدیمی می توان پیدا کرد ، سقف نورگیر حبابی است. این سقف از قسمت های مختلفی تشکیل شده است :

1-قسمت حباب آن که معمولا از جنس اکرولیک است
2-پایه های فایبرگلاس ، که معمولا ضخامت بالایی دارند
3-زه کشی ، زیر سازی و المان های اتصال که جهت نصب نورگیر ها به کار می روند.

سقف نورگیر حبابی در انواع رنگ های مختلف با سایز های استاندارد مربع ، دایره ، مسطح ، گنبدی و مسطیل شکل تولید می شوند و عرضه نهایی می گردند. آب بندی این سقف ها توسط چسب مخصوص و یا در موارد توسط ایزوگام صورت می گیرد.

هم چنین به علت حساسیتی که روی عدم نمایش محوطه داخل به بیرون وجود دارد این نوع سقف ها معمولا به صورت مات کار می شوند تا علاوه بر نوردهی مناسب به بیرون ، فضای داخل را نیز به بیرون نمایش ندهد.

کاربرد سقف نورگیر حبابی

سقف نورگیر حبابی انتخاب مناسبی برای پوشش سقف گلخانه ، استخر ، پاساژ ، سوله و . . . می باشد. شرکت سایه ساز با توجه به رنج قیمتی بسیار مناسبی که در نظر گرفته است و هم چنین کیفیت بالا و خدمات پس از فروش مناسبی که در نظر گرفته است می تواند انتخاب مناسبی برای اجرای انواع سقف نورگیر باشد.